Způsobů jak šetřit vodou v domácnostech, firmách i výrobních závodech je mnoho. Ne všechny ale vedou k zachování hygienických standardů a zbytečnému snižování komfortu.

Zajímá li vás jak ušetřit náklady za vodu, nejprve si položte otázku, jak zbytečně vodou neplýtvat.
Je opravdu zapotřebí nechat stále puštěnou vodu při každodenním čištění zubů, holení nebo mytí rukou, když ji použijete jen na zlomek času?

Průměrná doba na čistění zubů je asi 2 minuty a jestliže necháme téct vodu po celou dobu čištění, kohoutkem nám proteče cca 17-20 litrů vody. Jelikož si většina z nás čistí zuby alespoň 2x denně, necháváme tak zbytečně odtéci až 40 litrů vody za den na každého člena domácnosti. To samé platí i pro holení nebo mytí rukou.Úsporou může být bezdotyková vodovodní baterie, díky které ušetříte 60-70% vody. Voda se automaticky spustí jen v případě potřeby (opláchnutí rukou od mýdla, kartáčku od zubní pasty nebo žiletky od holící pěny). Bezdotykové vodovodní baterie nejsou ale levnou záležitostí. Baterie s možností regulace teplé i studené vody stojí 6.000 – 8.000 Kč. Navíc samotná instalace vyžaduje mnohdy přítomnost odborníka.

TIP: Vhodnou alternativou je nový Adaptér na vodovodní baterii Water Saver, za zlomek pořizovacích nákladů oproti klasické, bezdotykové vodovodní baterii. Nabízí přitom stejné funkce a nijak neomezuje funkci klasické, vodovodní baterie.